Kuzguncuk Kahvaltı, Yemek Mekanları, Kafeler – Kuzguncuk’ta Nerelere Gidilir?

Kuzguncuk en çok da baharda güzel olur ama hangi mevsimde giderseniz gidin içiniz bahar olur o ayrı! İstanbul’un bu entelektüel ve dantelli semtine geldiğinizde oturup atmosferini soluyabileceğiniz meşhur Kuzguncuk mekanları nereler, Kuzguncuk kahvaltı ve yemek mekanları önerileri neler, Kuzguncuk’ta nerelere gidilir hiç merak ettiniz mi?

İsmet Baba Balık Lokantası

Kuzguncuk sahilinde denizin üzerinde yer alan İsmet Baba Balıkçısı çok eski bir restoran. Bu yüzden de Kuzguncuk’ta, hatta sahil boyunca rakı-balık denilince ilk akla gelen yerlerden. Mezeleri güzel ve balıkları da her daim taze. Ama en çok da muhteşem bir manzara yemiş gibi doyuyorsunuz. Tanım biraz ilginç olsa da fiyatlarının oldukça pahalı olduğunu söylemeden geçmeyelim. Eğer gidecekseniz gitmeden rezervasyon yaptırmanız en güzeli. Araçla gidecekseniz park için de ücret ödüyorsunuz.

Adres: Çarşı Caddesi, No:96 Kuzguncuk – İstanbul ; Tel: (0216) 553 12 32

Nail Kitabevi

Kuzguncuk’a yağmurlu bir havada geldiyseniz, üst katında oturup yağmuru izleyebileceğiniz en güzel mekan hem kafe hem de bir kitapçı olan Nail Kitabevi. Yağmuru seviyorsanız, kitabı seviyorsanız, dinginliği seviyorsanız mutlaka uğrayın. Kendinize bir çay söyleyip bir de kitap çekin raflardan. Tabii gitmek için ille de yağmurun yağmasına gerek yok. Bizce İstanbul’un en güzel birkaç kitapçısından biri bu dükkan. Asude Ev Yemekleri’nin hemen sağında göreceğiniz bu beyaz binanın üst kattaki cumbasında oturunca en az 100 sayfa okumadan kalkmıyorsunuz. Hem verimli hem keyifli zamanlar için!

Adres : İcadiye Caddesi, No 32 Kuzguncuk – İstanbul Tel : (0216) 391 10 70

Çikolatacı Aziz Bey

Çikolatalarının lezzeti kadar, nostaljik ortamıyla da çağıran bir havası var bu mekanın. Kışın sıcak, yazın soğuk çikolata sunan bu mütevazi dükkanın meyveli çikolatalarında sadece ve sadece taze mevsim meyveleri kullanılıyor. Biberli çikolata yemediyseniz burada deneyebilirsiniz.

Adres : İcadiye Caddesi, No 56/A Kuzguncuk – İstanbul Tel : (0216) 939 9128

(Vanilin Chocolate‘da çok şık bir mekanda çok şık dondurma sunumları bulabileceğiniz bir yer. Bir dondurmacıdan umulmayacak kadar şık hem de, oturunca kalkamıyorsunuz. Çikolata-kahve için burayı da değerlendirebilirsiniz.)

Tarihi Kuzguncuk Fırını

Taze ekmek kokusu, simit kokusu derken kaloriyi kiloyu boş verdirten, akıldan şutlayan bir cezbediciliğe sahiptir fırınlar. Kuzguncuk İcadiye Caddesi üzerindeki Tarihi Kuzguncuk Fırını’nın tarihinden çok mantar kurabiyesiyle ilgileneceğinize eminiz. İçine fındık ve badem unu katıyorlarmış. Acıbadem kurabiyesi, kapalı pidesi ve tatlıları da güzel, çikolatalı prenses tatlısını da deneyebilirsiniz. Siyez unlu ekmek ve simidi de en çok sattıkları ürünlerden. Kuzguncuk’ta kahvaltı için bir simit bir çay ve deniz kenarındaki bir bankta keyifli!

Adres : İcadiye Cad, No:24 Kuzguncuk – İstanbul, Tel: (0216) 310 52 01

Masum Mutfak

Adından da anlaşıldığı üzere vücuda düşman besinler yok menüsünde. Vegansanız, diyetteyseniz önerilir rahatlıkla. Şekersiz tatlı, şifalı bitki, glütensiz börek ve organik bir sunum bulabileceğiniz bir yer Masum Mutfak. Serpme kahvaltısıyla Kuzguncuk kahvaltı mekanları arasında da favori yerlerden.

Adres : İcadiye Caddesi, No 21/1 Kuzguncuk – İstanbul Tel : (0216) 2011481

Metet Közde Döner

Basından tanıyıp duyduğumuz birçok gurmenin ziyaret ettiği Metet Közde Döner İstanbul’un en iyi dönercilerinden biri olarak gösteriliyor. Kuzguncuk’ta canınız kebap isterse veya iyi bir döner yiyeyim derseniz uğrayabilirsiniz. Dönerin yanında turşu ve salata da getiriyorlar. Fiyatları bildiğiniz iyi dönercilerle eş değer gibi sanki.

Adres : İnci Çayırlı Sokak, No:2 Kuzguncuk – İstanbul Tel: (0216) 553 33 33

Asude Ev Yemekleri

Canınız ev yemekleri çektiyse günlük menüsünde sizin sevdiğiniz anne yemekleri sunuyor burası. Çok uzun yıllardan beri hizmet veriyor ve tam da mahalle sıcağını yansıtıyor.
Adres:
 İcadiye Cad, Perihan Abla Sok. No:4 Kuzguncuk – İstanbul Tel: (0216) 344 44 14

Kuzguncuk kahvaltı ve yemek için birçok alternatifle dolu. Bu alternatiflerden biri de Pita ve meşhur zeytinyağlılarını deneyebilirsiniz. Betty Bluenun ismiyle misyonu pek uyuşmasa da ev yemekleri hiç fena değil.

Bu küçük dükkanların hepsi İcadiye Caddesi üzerinde…

Çınaraltı Kafe

Denizin dalgasını, martının çığlığını dinlemek, akıp giden zamanın nereden gelip nereye gittiğini düşünmek için en iyi yerlerden Çınaraltı Kafe. Çay kaşığı sesiyle ve yeni buluşmuş insanların gülüşleriyle şenlenen bu halk mekanı adını koca çınarından alıyor elbette.

Adres: Çarşı Caddesi, No:3 Kuzguncuk – İstanbul ; Tel: (0216) 553 73 85

Kuzguncuk kahvaltı için de çok tercih edilen bir semt. Serpme kahvaltı sunan bir çok alternatif var. Ev yemekleri de sunan Limonluk Kahvesi, Sitare gibi mekanlar Kuzguncuk kahvaltı keyfi için gidilebilecek yerlerden.

Bir Cevap Yazın